Star Wars w wersji flat design

Nie po raz pierwszy okazuje się, że PowerPoint jest czymś więcej niż narzędziem do tworzenia list punktowanych i slajdów wyładowanych tekstem. Przy odrobinie dobrych chęci i systematycznym ćwiczeniom można wykorzystać go do projektowania grafik niczym nieodbiegających od tych, które są przygotowane w Illustratorze – zobaczcie sami jak krok po kroku stworzyć ikonę Lorda Vadera z Gwiezdnych Wojen.

Kluczem do sukcesu jest w tym wypadku dekompozycja grafiki. Przestajemy patrzeć na ikonę jak na całość i staramy się w niej dostrzec pojedyncze kształty. Kiedy już je zdefiniujemy przechodzimy do pracy.

Widzimy, że trzeba zacząć od kształtu przypominającego ścięty na dole klucz. W tym celu łączymy ze sobą elipsę i pięciokąt poprzez polecenie „Scal kształty > Sumuj”.

Połączony kształ dzielimy następnie na pół przycinając go np. prostokątem dzięki poleceniu „Scal kształty > odejmij”. Pamiętamy, żeby od kształtu głównego odejmować pomocniczy (najpierw zaznaczamy klucz, a potem prostokąt). Następnie duplikujemy powstały kształt, odwracamy go i zmieniamy kolor na ciemniejszy aby uzyskać dwukolorową ikonę.

Do zaznaczenia ciemniejszego wgłębienia w masce używamy dwóch elips odpowiednio do siebie dopasowanych i przyciętych podobnie jak w punkcie wyżej.

Tworzymy zestaw pięciu prostokątów lub linii o sporej grubości i gramy kolorami tak jak przy hełmie – ciemny, jasny.

Pozostaje tylko cień, który tworzymy z prostokąta wypełnionego gradientem manipulując przezroczystością. Gotowe!

Niech moc PowerPointa będzie z Tobą!

Opublikowano: 03/08/15